Listy o muzyce

OGŁASZAMY KONKURS
Article_more
Zapraszamy do rozmowy! Autorzy trzech najciekawszych listów otrzymają zestawy płyt ufundowane przez EMI Music Poland i Filharmonię Wrocławską.

Muzyka poważna często nie jest poważna; ta dobrze napisana rzadko bywa nudna lub trudna. Aby słuchać muzyki, warto otworzyć się na emocje, które ze sobą niesie. Wiedza to rzecz drugorzędna. Dlatego każdy może mówić i pisać o muzyce. Najlepszym dowodem na to są – drukowane na naszych łamach – fascynujące opowieści ludzi, którzy uprawiają inne sztuki, zaś muzyki słuchają „amatorsko”, dla czystej przyjemności. Chcemy, by w miesięczniku „Muzyka w Mieście” mogli wypowiadać się również Państwo, jego czytelnicy. Wierzymy, że nadal są ludzie, którzy muzyką żyją, którym na niej zależy, którzy chcą o niej rozmawiać. 

Co Państwa ostatnio poruszyło? Jaki koncert, płyta lub książka? A może któryś z tekstów publikowanych w naszym miesięczniku? Co sądzą Państwo o życiu muzycznym w Polsce? Jakie miejsce w Państwa prywatnym świecie muzycznym zajmuje Witold Lutosławski w roku setnej rocznicy urodzin? Czy można być jednocześnie wielbicielem Wagnera i Verdiego, dwóch tegorocznych dwustulatków? Czy Święto wiosny, od premiery którego właśnie mija wiek, wciąż może szokować?


Czekamy na Państwa listy – te tradycyjne i te elektroniczne:

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego

ul. Piłsudskiego 19

50-044 Wrocław

mwm@nfm.wroclaw.pl