Kwartesencja

8 - 10 listopada, Warszawa
Article_more
Mieszanie stylów i gatunków, niekonwencjonalne podejście, odważne łączenie klasyki i nowej muzyki, gwiazdy najlepszych filharmonii i gwiazdy muzycznej alternatywy koncertujące razem, spotkania artystów, którzy dotychczas nie mieli okazji spotkać się razem na jednej scenie – wszystko to definiuje Kwartesencję, która już na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza stolicy.

Tegoroczna edycja skupi się wokół kwartetów.

Festiwal zaprezentuje się w Studio Koncertowym Polskiego Radia w 3 odsłonach. 8 listopada będzie miało miejsce prawykonanie kwartetu smyczkowego „4 pieces” skomponowanego specjalnie dla Royal String Quartet,  przez jednego z bardziej wyrazistych kompozytorów na mapie europejskiej muzyki współczesnej – Pawła Szymańskiego.

Drugi dzień festiwalu otworzy „Kwartet 3” Krzysztofa Pendereckiego. Usłyszymy również „Kwartet 2" skomponowany przez Pawła Mykietyna oraz polskie prawykonanie kwartetu smyczkowego Roba Caseya.

Na finał Kwartesencji – gość specjalny – Ingolf Wunder – wschodząca gwiazda pianistyki; laureat II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Po wspólnych koncertach z kwartetem w berlińskim Konzerthausie i Sejong Center w Seulu, czas na Warszawę. Na zakończenie festiwalu - 4. Koncert G-dur op. 58 Beethovena.Na festiwal zaprasza organizator - Royal String Quartet.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

http://www.kwartesencja.com.pl/2013/