ROZSTRZYGNIĘCIE XIII KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO im. TADEUSZA OCHLEWSKIEGO

Article_more
Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu XIII edycji Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Laureatem pierwszej nagrody został Pan Krzysztof Ratajski za utwór Rebounds na 5-głosowy chór dziecięcy do oryginalnego tekstu fonetycznego. Wyróżnienie otrzymał Pan Szymon Godziemba-Trytek za utwór A Wonderer’s Song na 3-głosowy chór dziecięcy.

Zgodnie z regulaminem autorzy otrzymają nagrody pieniężne (I nagroda: 1500zł, wyróżnienie:  1000zł),
a nagrodzone kompozycje zostaną wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, włączone do katalogu PWM oraz wykonane publicznie. Poza przyznanymi nagrodami, Jury rekomendowało do wydania przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne dwie kompozycje: Atrament autorstwa Pana Piotra Stawarskiego oraz Kolebany i Obertas autorstwa Pani Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

 

Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego, organizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, ma na celu promocję młodych kompozytorów. Jego patronem jest założyciel PWM, animator życia muzycznego w Polsce, pedagog i skrzypek Tadeusz Ochlewski. Przedmiotem tegorocznej edycji była oryginalna kompozycja na chór dziecięcy z tekstem fonetycznym.

 

Jury obradowało w składzie:

prof. Romuald Twardowski – kompozytor, przewodniczący Jury

prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska – chórmistrz, pedagog

prof. dr hab. Paweł Łukaszewski – kompozytor, chórmistrz

dr Daniel Cichy – Redaktor Naczelny PWM.

 

Patronat nad Konkursem objęły Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz Narodowe Forum Muzyki - Akademia Chóralna.

 

Oficjalne wyniki Konkursu zostały ogłoszone na stronie internetowej PWM www.pwm.com.pl

.