NOWY KLIP MECCORE STRING QUARTET!

Article_more
Muzyka, ruch, czyste emocje.

Teledysk promuje najnowszy album zezpołu MECCORE STRING QUARTET: Szymanowski & Debussy, na którym znajdziemy oba przełomowe kwartety Szymanowskiego i uwodzicielski, słodko-gorzki kwartet Debussy’ego.

Charakter kompozycji sprowokował wielowymiarowe odczytanie, któremu brak słów i jasno zakodowanych znaczeń dodaje tylko aktualności i intuicyjnego przekazu.

Dzięki choreografii stworzonej przez Izabelę Szostak, energetyzujące nagranie przemawia do słuchacza-widza z jeszcze większą intensywnością.

Klip do obejrzenia pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7sso7y3Uesg

 

 

Utworzony w 2007 r. Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najwybitniejszych polskich kwartetów smyczkowych. Ma na koncie wiele nagród polskich i międzynarodowych. Zespół kształcił się m.in.w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie oraz w mistrzowskiej klasie kameralistyki Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Następnie doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich (m.in. Reggio Emilia String Quartet Festival, Beethoven Haus Masterclass w Bonn, Jeunesses Musicales w Weikersheim), prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Gerhard Schulz (Alban Berg Quartet), Cuarteto CasalsVogler QuartettKuss QuartettBarthold KuijkenHeime MüllerAntonello FarulliPeter Cropper (Lindsay String Quartet). Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendla. Artyści występowali w wielu prestiżowych salach koncertowych w tym m.in. w LondynieNowym JorkuWiedniuMadrycie czy Berlinie. W 2011 roku kwartet otrzymał nominację do nagrodyPaszport Polityki w kategorii muzyka poważna m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów.

Artyści organizują także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi i rozwijają działalność charytatywną.Meccore String Quartet spełnia ważną dla członków zespołu misję, jaką jest propagowanie muzyki kameralnej w miejscach o ograniczonym dostępie do dóbr kultury, kładąc szczególny nacisk na koncerty w szpitalach dla dzieci i młodzieży.

.