Kaja Prusinowska laureatką konkursu KROPKA

Article_more
Współpracowniczka miesięcznika „Muzyka w Mieście” otrzymała Grand Prix 2016 za najlepszy tekst o muzyce w Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA. Artykuł Mama ma, trochę dobra, trochę zła opublikowany został na naszych łamach w styczniu ubiegłego roku.

Opowiada o „tygodniu z kołysankami (i pobudkami) Mazowsza Północnego”, czyli o folklorze dziecięcym, zarówno w perspektywie historycznej, jak i współczesnej. Docenione zostały oryginalność ujęcia tematu, erudycja, umiejętność argumentacji, logika wywodu, komunikatywność oraz walory literackie. Tekst dostępny jest na stronie internetowych: http://mwm.nfm.wroclaw.pl/articles/551-mama-ma-troche-dobra-troche-zla.

 

Tekst był debiutem eseistycznym Kai Prusinowskiej, śpiewaczki, nauczycielki, kompozytorki, znawczyni folkloru, która od lat popularyzuje polską muzyką ludową, szczególnie repertuar dziecięcy.

 

Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA organizowany przez Fundację MEAKULTURA to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce. W tym roku odbył się po raz trzeci. Jego celem jest wspieranie kompetentnej krytyki muzycznej w Polsce, zarówno w mediach drukowanych, jak i elektronicznych, oraz promocja tekstów o wysokim poziomie merytorycznym i językowym. Konkurs ma też zwrócić uwagę na młodych twórców oraz na dorobek zagranicznych krytyków, którzy promują muzykę polską na świecie.

 

Jury obradowało w składzie: Daniel Cichy, Ewa Szczecińska, Paweł Gancarczyk, Waldemar Kuligowski, Miłosz Bembinow, Rafał Księżyk, Mariusz Gradowski. Oprócz Kai Prusinowskiej, laureatami zostali Małgorzata Gąsiorowska, Krzysztof Marciniak, Karolina Anna Pawłowska i David Pountney. Nagrody specjalne otrzymali Dominik Gac, Jakub Dymek i Marek Zwyrzykowski.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Redakcja miesięcznika „Muzyka w Mieście”

 

.