Domaga%c5%82a
Wrocławianin (ur. 1975), z wykształcenia polonista, były dziennikarz i redaktor „Gazety Wyborczej”. O muzyce (głównie o jazzie) pisuje od czasów studenckich, obecnie współpracuje między innymi z magazynem „Jazz Forum”. Wytwórnia V Records, której jest szefem artystycznym, wydała między innymi płyty Marka Napiórkowskiego, Kuby Stankiewicza, Kuby Płużka, Krzysztofa Pełecha i zespołu Lion Vibrations.

Jazztopad – festiwal szyty na miarę

Mwm-listopad-12
Jazzowych festiwali jest w Polsce bez liku. Wielcy artyści odwiedzają nasz kraj przez cały rok, ich wizyty organizują impresariaty duże i małe; ruch w interesie jest niebywały i nieustający, paradoksalnie, tym większy, im jazzu mniej wokoło.

Zła muzyka „rusza bebechy”

Rozmowa z Michałem Witkowskim, autorem niby-kryminału "Drwal" nominowanego do nagrody Nike 2012.
Mwm-pazdziernik-18
Muzyka klasyczna często jest zbyt intelektualna, aby wywołać prymitywne wzruszenia, natomiast prawie zawsze potrafią to osiągnąć melodyjne kicze. Dlatego czasami przejmują rolę muzyki poważnej, która poszła za bardzo w matematykę.

Harmonia umysłu

Wywiad z markiem Krajewskim
Mwm-czerwiec-18
Muzyka jest dla mnie ważna w mocno egoistyczny sposób, przez co zapewne degraduję jej ideę, jako zasady porządkującej świat, ale nie ubolewam z tego powodu, bo jednak czerpię z muzyki wiele przyjemności i nie jestem obojętny na wartości, jakie niesie.