Thiel

Wiolonczelista, dyrektor artystyczny Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Akademii Händlowskiej. Studiował w Poznaniu i Łodzi; od 1997 roku specjalizuje się w wykonawstwie historycznym. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Dresdner Akademie für Alte Musik prowadzonych przez Christine Kypranides i podjął studia podyplomowe na Universität der Künste w Berlinie w klasie wiolonczeli barokowej Phoebe Carrai i Markusa Möllenbecka. Współpracował z najważniejszymi polskimi zespołami muzyki dawnej. Od 2000 roku jest pierwszym wiolonczelistą Dresdner Barockorchester oraz członkiem prowadzonej przez Laurence’a Cummingsa FestspielOrchester Göttingen. Współpracuje również z takimi zespołami, jak Cantus Cölln, Akademie für Alte Musik Berlin, Lautten Compagney. Występuje jako solista i kameralista. Prowadzi klasę wiolonczeli barokowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu i podczas Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim.


Fot. Łukasz Rajchert

Akademia Vivaldiowska

Mwm-marzec-2018-8
Fenomenalny skrzypek i niezwykle płodny, innowacyjny kompozytor. Impresario i przedsiębiorca operowy. Ekstrawagancki ksiądz oskarżany o obyczajowe skandale i wychowawca dziewcząt w weneckim sierocińcu.

Akademia Mendelssohnowska

Mwm-luty-2017-16
Narodowe Forum Muzyki i Wrocławska Orkiestra Barokowa już po raz czwarty zapraszają na doroczną Akademię – wydarzenie łączące w nowej formule minifestiwal oraz cykl kursów mistrzowskich skierowanych do młodych wokalistów i instrumentalistów. Tematem tegorocznej edycji jest twórczość Feliksa Mendelssohna Bartholdy’ego,

Dziewięć dni z Händlem

Mwm-luty2015-8
Próby odbywające się pod okiem mistrzów wykonawstwa historycznego i wspólny koncert z Rachel Podger jako koncertmistrzem studenckiej orkiestry? To z pewnością bezcenne doświadczenia dla młodych muzyków.